Android Telefonlarda Pil Sarj Süresini Uzatma

android-bataryaGünümüzde akıllı telefonlar oldukça yaygın bir şekilde kullanılmakta ve hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Telefonun gün içerisinde yoğun olarak kullanılması ve artık günümüzdeki akıllı telefonların fonksiyonlarının çok olması nedeniyle şarjları kısa süre içerisinde bitmektedir. Bu yazımızda sizlere akıllı telefonlarda bataryanın bitmemesi için daha doğrusu hızlı bitmemesi için yapmanız gerekenleri anlatacağız.

  • Akıllı telefonlarda genellikle biz görmesekte arka planda çalışan oldukça fazla uygulama bulunmaktadır. Arka planda çalışan bu uygulamalar telefon şarjının hızlı bir şekilde bitmesine neden olmaktadır. Bu yüzden telefonunuzda arka planda çalışan uygulamaları kapatarak şarjınızın ömrünü uzatabilirsiniz.
  • Telefonunuzda vakit geçirmek için kurmuş olduğunuz uygulamalar ve oyunlarda şarjınızın hızlı bir şekilde bitmesine neden olmaktadır. Bu yüzden kullanmadığınız uygulama ve oyunları telefonunuzdan kaldırınız. Çünkü telefonda yer kaplamasının yanı sıra arkaplanda servisleri de çalışmaktadır.
  • Telefonun parlaklığı da şarj durumunu etkileyen unsurlardandır.Parlaklığı çok kısmadan görebileceğiniz şekilde ayarlamanız faydanıza olacaktır.
  • Kablosuz bağlantılarda şarjınızı oldukça çabuk bitirmektedirler. Özellikle kullanmadığınız zamanlarda wi-fi nin açık kalması ve ağda internet araması şarjınızı hızlıca bitirir. İnterneti kullanmadığınız zamanlarda bağlantıları kapatmanız şarjdan tasarruf sağlayacaktır. Aynı şekilde GPS özelliğini de kullanmadığınız zamanlarda kapatmanız da fayda var. GPS sistemi de şarjınızı hızlı olarak bitirecektir.
  • Telefonunuzu güç tasarruf moduna alarak da bataryanızın çabuk bitmesini engelleyebilirsiniz.
  • Çeşitli uygulamalardan gelen gereksiz bildirimleri kapatınız.
  • Telefonunuzda hareketli arka planlar kullanmayınız. Sabit arkaplanlar seçiniz.

Yukarıda sayılan maddeleri uygulayarak telefonunuzun şarjının hızlı bitmesini engelleyebilirsiniz. Gerçi günümüzde bulunan powerbank’lar ve yedek bataryalar da telefon kullanıcılarının ihtiyacını fazlasıyla karşılamaktadır.

buy indocin online without prescription http://nwplumbing.com.au/line-spy-best-app-for-parental-control-iphone-spyware/

1 Comment

  1. Pingback: Telefon Nasıl Hızlı Şarj Edilir ? | Teknoloji Blogu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir